Ako pripraviť telo a myseľ na pôrod a obdobie šestonedelia a dojčenia? Pomocou hypnopôrodných a jogových techník uvoľníte svoje telo a myseľ pre pokojný pôrod. Dôraz na správnu výživu, fyzickú prípravu a duševnú pohodu môže výrazne prispieť k pozitívnemu zážitku z pôrodu. Veľmi užitočné je pochopiť prepojenie mysle a tela vrátane opätovného získania dôvery v ženské telo so schopnosťou prirodzene rodiť. Informovanosť o fyziológii pôrodu, ako aj o tom, ako to v skutočnosti v pôrodniciach funguje a na čo je dôležité myslieť vopred, je pri práci so strachom veľkou výhodou, pretože vďaka týmto informáciám sa už nemusíte báť neznámeho. Na predpôrodných kurzoch sa dozviete, ako pri pôrode zohľadniť vlastné kritické myslenie a hodnoty, ako sa naladiť na rovnakú vlnu s partnerom, ak má byť pri tom, a ako praktizovať hypnopôrodné a jogové techniky.

Čo je dôležité vedieť pred pôrodom a na čo sa pripraviť?

Fyzická príprava

  • Pravidelné cvičenie miernej až strednej intenzity na udržanie kondície a uľahčenie pôrodu. Kľúčom k úspechu je pohyblivosť, s ktorou pomáha gravid joga
  • Dýchacie cvičenia a techniky zvládania bolesti.
  • Kúpele v tehotenstve, napríklad s epsomskou soľou, pomáhajú uvoľniť telo. 

Výživa a výživové doplnky

  • Jedzte vyváženú stravu, ideálne v čo najväčšej miere v bio kvalite, bohatú na živiny, vitamíny a minerály. 
  • V období pred blížiacim sa pôrodom si doprajte datle, veľa zelených potravín, napríklad mladý jačmeň
  • Doplnky stravy (po konzultácii s lekárom), napríklad vitamín B9 na prevenciu vývojových chýb, železo na prevenciu anémie a omega-3 mastné kyseliny na rozvoj mozgu a očí.

Mentálna príprava

Prečítajte si viac o príprave na pôrod

V spolupráci so spoločnosťou Porod je krásny chceme všetkým nastávajúcim mamičkám čo najviac uľahčiť pôrod, preto sme pre vás pripravili výber vhodných produktov. 

Máme tu pre vás 13 produktov
Máme tu pre vás 13 produktov
6 najväčších mýtov o tehotenstve

6 najväčších mýtov o tehotenstve

Kde sú tie časy, kedy sa babské povedačky točili prevažne okolo mystických bytostí a nijako výrazne neovplyvňovali každodenné ľudské žitie. V modernej dobe sa totiž mystifikuje snáď úplne všetko a hlavne to, čo je bežnou súčasťou našich životov, aj tie najprirodzenejšie veci, ako je napríklad práve tehotenstvo.

Našťastie už o mnohých tehotenských mýtoch vieme, že sa nezakladajú na pravde, ale predsa len stále ešte existujú aj tie, ktoré môžu viesť k zmätku a nepochopeniu ako zo strany nastávajúcej mamičky, tak zo strany jej okolia. Zistite s nami v nasledujúcom článku, čím by ste sa v tehotenstve mali zaoberať a čo naopak môžete s čistým svedomím úplne ignorovať.


Tehotenstvo a výživa. Ktoré doplnky stravy užívať?

Tehotenstvo a výživa. Ktoré doplnky stravy užívať?

Doplnky stravy sú horúcou témou dnešnej doby. Nejeden z nás často rieši, čo za doplnky zvoliť v rámci zlepšenia svojho dlhodobého zdravia, či prevencie. O to dôležitejšie je sa ohľadom tejto témy informovať, ak sme ženy v očakávaní a potrebujeme podporiť nielen svoje zdravie, ale aj nášho bábätka. Na aké mikroživiny sa v tomto období zamerať a prečo? Veľký prehľad o správnej výžive v tehotenstve pre vás spracovala študentka naturopatie Karolína Tomaides


Strie v tehotenstve - Ako im predchádzať?

Strie v tehotenstve - Ako im predchádzať?

Strie - záležitosť, ktorú rieši snáď každá budúca mamička. Ako a prečo vlastne strie vznikajú a čo môžeme urobiť aby sme ich nemali alebo ich aspoň minimalizovali?